Kontaktujte nás

Spočítejte si, kolik zaplatíte na daních za rok a pak si spočítejte, jakou úsporu vám může přinést zapojit se do našeho hnutí. Jsme otevřeni spolupráci se všemi skupinami obyvatel. Daně jsou v našich zeměpisných šířkách používány jako retardér komerčního úspěchu a likvidátor blahobytu občanů. Hospodářský zázrak Asie není o ničem jiném než o nízkých daních a rychlém uskutečňování investic.

VIZE HNUTÍ PRO ČESKOU REPUBLIKU

Pokud dovolíme další zvyšování daňové zátěže, povede to k frustraci obyvatel, zániku podnikatelského sektoru a veškerou domácí ekonomickou aktivitu nahradí nadnárodní korporace, které zdaňují mimo Českou republiku v takzvaných daňových rájích. To znamená, že se vyhnou likvidačním kromům českého státu, který jim pomáhá ničit české živnostníky a vesele zdaňovat české zaměstnance.

Rozproudíme veřejnou diskusi o smyslu vysokých daní a vylobbujeme snížení daní pro vás, živnostníky, malé a střední firmy bez možnosti danit v daňových rájích, pro vás zaměstnance, pro důchodce nesmyslně zdaňované za jejich aktivní příspěvek do důchodového systému a za všechny, kteří jsou každý den obíráni o své poctivě vydělané a již jednou zdaněné peníze. Daně jsou dnes prostředkem k ekonomické likvidaci konkurence, jen si to málokdo uvědomuje. Chraňme proto domácí business před nekalou daňovou likvidací.

Z médií

Květen 29, 2014

Živnostníku, (o)třes se!

Ministr financí navrhl zrušení základní daňové slevy – ve výši zhruba pětadvaceti tisíc – na poplatníka pro všechny, kdo využívají výdajové paušály. Tedy pro víc než půl milionu živnostníků. Současně se chtěl zasadit o to, aby tito živnostníci mohli znovu začít uplatňovat slevu na dítě a na manželku/manžela, které jim pro změnu upřel Babišův předchůdce v úřadě Miroslav Kalousek. Jenže to byla pro živnostníky, kteří si umějí dát dohromady dvě a dvě, jen chabá náplast – především pro ty, kteří ženu, muže ani děti neživí.

Červen 02, 2014

Brusel doporučuje Česku zjednodušit daně

Zjednodušení daňového systému by mělo snížit náklady na výběr daní, při kterém komise doporučuje více se soustředit na daň z přidané hodnoty. Daň z příjmů by prý bylo dobré lépe sladit se zdravotními a sociálními odvody. Bod doporučení týkající se daní zmiňuje také potřebu snížit vysoké daňové zatížení práce, především pro nízkopříjmové skupiny. Zdanění by se prý mělo přesunout do oblastí, které méně poškozují růst, zmíněny jsou ekologické daně či daň z nemovitosti. Dokument zmiňuje také potřebu dalšího snižování rozdílů zdanění mezi zaměstnanci a osobami samostatně výdělečně činnými.

December 12, 2012

Slovensko má daň speciální, progresivní i minimální. Česko je chce taky

"Sebrali jsme zkrátka těm, kteří na to měli," tvrdí v exkluzivním rozhovoru pro MF DNES slovenský ministr financí Peter Kažimír (SMER-SD). Dobře vydělávající Slováky zasáhlo zvýšení stropů na pojistné a zavedení progresivní daně, z výdělků do zhruba 90 tisíc českých korun odvádějí 19 procent, nad tuto hranici 25 procent. Živnostníkům se zvýšil vyměřovací základ pro platbu daně a zároveň se jim výrazně zúžila možnost uplatňovat výdajové paušály – maximálně 11 tisíc korun měsíčně.

Co umíme

Jak správa daní funguje

Celé dějiny lidstva jsou o výběru daní. Starověké říše se hroutily, když výběr daní destruoval ekonomiku a lidé ztatili loajalitu ke svému státu. Antický Řím neuměl na sklonku své vlády vybrat daně a naopak platil tributy loupeživým barbarům. Rozdíl mezi nimi a současným státem je v tom, že barbaři nepotřebovali zmocňovací zákon, aby si vzali váš majetek

Francouzská revoluce byla obyčejnou daňovou revoltou třetího stavu. Stále se zvyšující daně a prohlubující státní dluh přivedly pod gilotinu samotného francouzského krále. V dnešní době ležíme pod daňovou gilotinou my sami.